Haber & Etkinlik

HABER & ETKİNLİK

25 Mart 2021

“ESİAD 22. Olağan Genel Kurul Toplantısı”

Derneğimiz 22. Genel Kurulu, Swissotel Grand Efes İzmir’de pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı Genel Kurul’da, derneğimizin yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Mustafa Karabağlı seçildi. ESİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı ise Sıtkı Şükürer oldu.
9 Mart 2021

“Sürdürülebilir Bir Dünya için Su”

ESİAD İzmir Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından, derneğimiz Sürdürülebilirlik Komitesi’nin katkılarıyla Originnovation iş birliğinde, Zirve’21 kapsamında 27 Şubat tarihinde başlayan bir haftalık “Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Su” temalı fikir üretme çalıştayının final toplantısı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.
11 Ocak 2021

2021 Yılı ESİAD Beklentileri

ESİAD Ekonomik Gözlem Grubu tarafından hazırlanan Türkiye Ekonomisine İlişkin Değerlendirmeler Sunumu ile 2021 Yılı ESİAD Beklentilerinin ele alındığı çevrimiçi toplantı gerçekleştirildi. ESİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Ekonomik Gözlem Grubu Başkanı Muhittin Bilget’in yaptığı “2021 Türkiye Ekonomisi: Beklentiler ve Öngörüler” başlıklı sunumdan sonra 2021 Yılı ESİAD Beklentileri anket sonuçları da değerlendirildi.
31 Aralık 2020

Yeni Yıl Mesajı

Fadıl Sivri: "2021 Yılını Ülkemizin Huzur ve Refahı İçin En İyi Şekilde Değerlendirmeliyiz."
27 Kasım 2020

Ekonomik Görünüm ve Dünyadaki Gelişmeler

Derneğimiz, dünyadaki siyasi ve ekonomik gelişmeler ile etkilerinin ve Türkiye’deki ekonomik görünümün ele alındığı bir toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya konuşmacı olarak akademisyen, ekonomist ve yazar Prof. Dr. Emre Alkin katıldı.
30 Ekim 2020

Çağdaş Devlet Yapısı Yolunda Cumhuriyet Kazanımları

TÜRKONFED desteğiyle BASİFED tarafından, EGİAD, ESİAD ve İZSİAD işbirliğiyle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’nci yılı kapsamında düzenlenen online toplantıya konuk konuşmacı olarak ülkemizin en önemli tarihçilerinden biri olarak kabul edilen Prof. Dr. İlber Ortaylı katıldı. Ortaylı, İzmir’in hem Osmanlı hem de Cumhuriyet dönemi için önemine değinerek başladığı konuşmasında Cumhuriyet’in kazanımlarını örnekler üzerinden anlatarak dinleyicilere aktardı.
29 Eylül 2020

Ege STK Rotası 2. Diyalog Forumu

Derneğimiz tarafından Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği(DESİAD) ortaklığı ve Yaşar Üniversitesi işbirliğinde yürütülen “Daha Güçlü Sivil Toplum İçin Rota Ege Bölgesi” projesi kapsamında İkinci Diyalog Forumu çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.
22 Eylül 2020

Ekonomik Değerlendirme ve Çözüm Önerileri Toplantısı

Derneğimiz Ekonomik Gözlem Grubu, dernek üyelerimizle güncel ekonomik durumu değerlendirmek ve önümüzdeki döneme ilişkin sorunlar ile çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere online toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya ESİAD üyelerinin yanı sıra iş dünyasından isimler de katıldı.
28 Ağustos 2020

İstanbul Sözleşmesi ve Avrupa Konseyi Kararları

Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) İzmir AB Bilgi Merkezi tarafından İstanbul Sözleşmesi ve bu konuda Avrupa Konseyi kararları ile Avrupa Birliği nezdindeki durumun ele alındığı toplantı online olarak gerçekleşti. Toplantıya çok sayıda sivil toplum kuruluşu Başkanı ve temsilcisi, akademisyen ve hukukçu katıldı.
15 Temmuz 2020

Tunç Soyer’le Biraraya Geldik

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, derneğimizin online toplantısına katılarak hem süregiden çalışmaları anlattı hem de iş dünyasının İzmir’e dair çeşitli soru ve önerilerini dinleyerek onları yanıtladı. Yeni projelerinden de bahseden Soyer, katılımcı demokratik yönetimin temel felsefelerini oluşturduğunu ifade etti.