esiad rss besleme
24
Şubat
2015

“TÜRKİYE’NİN YENİ AB İLETİŞİM STRATEJİSİ SİVİL TOPLUMLA DİYALOG” TOPLANTISI

IMG-20150224-WA0002

Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye’nin Yeni AB İletişim Stratejisi Sivil Toplumla Diyalog toplantısını 19 Şubat 2015, Perşembe günü Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Yunus Emre Salonunda gerçekleştirdi.

 Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın da katıldığı toplantıda konuşma yapan Bozkır, Avrupa Birliğinden Türkiye’ye 2014-2020 döneminde AB Katılım Öncesi Mali Yardım kapsamında yaklaşık 4,5 Milyar Avroluk desteğin sağlanacağını ve söz konusu kaynağın 180 milyon Avrosunun sivil toplumun ve sivil toplum diyaloğunun güçlendirilmesi ile kamu-sivil toplum diyaloğunun geliştirilmesi için kullanılacağı müjdesini verdi.

 Toplantıda, 2015 yılında Sivil Toplum Diyaloğunun geliştirilmesine ayrılan kaynağın 11 Milyon Avro olduğu belirtildi; bu amaç ile sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, özel sektör ve yerel yönetimlerin faydalanabileceği fırsatlar, fonlar ve hibeler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Derneğimizin, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Güçlü tarafından temsil edildiği toplantıya, İzmir Valisi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı gibi üst düzey katılımın yanısıra, İzmir ve Ege Bölgesi başta olmak üzere birçok yerden sivil toplum kuruluşu da katılım sağlamıştır.

Basifed türkonfed AB Bilgi Merkezi İzmir