esiad rss besleme
30
Nisan
2015

“İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİN HUKUKİ VE PSİKOLOJİK BOYUTU: TÜRKİYE VE AVRUPA BİRLİĞİ”

 DSCF4011 DSCF4037

 ESİAD İzmir Avrupa Birliği Bilgi Merkezi olarak, İş Sağlığı ve Güvenliği günü çerçevesinde, “İş Sağlığı ve Güvenliğinin Hukuki ve Psikolojik Boyutu: Türkiye ve Avrupa Birliği” konulu toplantımızı Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) İzmir Bölge temsilciliği işbirliğiyle 29 Nisan 2015 Çarşamba günü dernek merkezimizde gerçekleştirdik.

 ESİAD ve MESS üyelerinin yanısıra, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri, İzmir’deki sendikaların üyeleri ile konuya ilgili duyan üniversite öğrencilerinin katılım sağladıkları toplantıda,  açış konuşmalarını sırası ile Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Güçlü ve MESS İzmir Bölge Temsilcisi Av. Ender Kızılray yaptılar.

 Açış konuşmalarının ardından, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Başkanı, Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunç Demirbilek konunun psikolojik boyutuna ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serkan Odaman  ise hukuki boyutuna değinen sunumları yaptılar.

 Toplantının sonunda Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Güçlü,  Av. Ender Kızılray’a, Prof. Dr. Tunç Demirbilek’e ve Prof. Dr. Serkan Odaman’a günün anısına birer ESİAD kristali takdim etti.

Basifed türkonfed AB Bilgi Merkezi İzmir