esiad rss besleme
11
Mart
2015

“İŞ HAYATINDA KADIN VE AVRUPA BİRLİĞİ”

DSCF4106DSCF4139 

ESİAD İzmir Avrupa Birliği Bilgi Merkezi olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde, Prof. Dr. Meryem Koray’ın konuk konuşmacı olduğu “İş Hayatında Kadın ve Avrupa Birliği” konulu toplantımızı Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) işbirliğiyle, 6 Mart 2015 Cuma günü dernek merkezimizde gerçekleştirdik.

 ESİAD ve EGİKAD üyelerinin yanı sıra çeşitli STK’ların da katıldığı toplantımızda açış konuşmalarını sırası ile Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Güçlü ve EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu yaptılar. Ardından, sunumunu yapması için sözü çalışma ekonomisi ve sosyal politika alanlarında uzmanlığıyla bilinen Prof. Dr. Meryem Koray’a bıraktılar.

 Koray’ın, Türkiye’de ve Avrupa Birliği’nde iş hayatında kadına dair istatistiklerin ve değerlendirmelerin yer aldığı sunumu ilgiyle izlendi.

 Toplantının sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Meryem Koray’a ve Betül Elmasoğlu’na Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Güçlü günün anısına bir ESİAD kristali takdim etti.  Katılımcılara da günün anısına özel yaptırılan çiçek buketleri dağıtıldı.

Basifed türkonfed AB Bilgi Merkezi İzmir