esiad rss besleme
07
Mayıs
2018

“DÜNYA EKONOMİSİNDE YENİ OYUN KURUCU ÇİN’İN SUNDUĞU FIRSATLAR”

 4 Mayıs 2018 Cuma günü,  “Dünya Ekonomisinde Yeni Oyun Kurucu Çin’in Sunduğu Fırsatlar” konulu toplantımızı üyelerimiz, iş dünyasından davetlilerimiz ve basının katılımı ile Mövenpick Otel İzmir Mistral Salonu’nda gerçekleştirdik.

IMG_6566

Yönetim Kurulu Başkanımız Fadıl Sivri ve Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Liu Zengxian yaptıkları açılış konuşmalarında iki ülke arasındaki ticaret hacmine ve ilişkilerin daha da geliştirilmesine vurgu yaptılar.

IMG_6572

Açılış konuşmalarının ardından moderatörlüğünü Avrupa Birliği Uzmanı Can Baydarol’un üstlendiği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Murat Kolbaşı, Çin Tianchen Mühendislik Şirketi Genel Müdürü Zhou Yanquan ve Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticari Müsteşarı Songfeng Huang’in konuşmacı olduğu panel gerçekleştirildi. Panelde Çin’in yeni dünya düzenindeki yeri ve ülkemiz için sunduğu fırsatlar ele alınıp değerlendirmelerde bulunuldu.

7

Toplantımızın sonunda katılımcıların sorularını da yanıtlayan konuklarımıza günün anısına Yönetim Kurulu Başkanımız Fadıl Sivri tarafından ESİAD Kristali takdim edildi. Etkinlik networking kokteyli ile son buldu.

Basifed türkonfed AB Bilgi Merkezi İzmir