esiad rss besleme
01
Aralık
2016

“AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE’DE ÇALIŞMA YAŞAMINDA KADIN”

IMG_3719

IMG_3726

IMG_5017IMG_3778

ESİAD İzmir Avrupa Birliği Bilgi Merkezi olarak, Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Yılı çerçevesinde, Prof. Dr. Meryem Koray’ın konuk konuşmacı olduğu “Avrupa Birliği ve Türkiye’de Çalışma Yaşamında Kadın” konulu toplantımızı Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) işbirliğiyle, 29 Kasım 2016 Salı günü dernek merkezimizde gerçekleştirdik.

ESİAD, EGİKAD üyelerinin yanı sıra basın ve çeşitli STK’ların da katıldığı toplantımızda açış konuşmalarını sırası ile Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Güçlü ve EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu yaptılar. Ardından, sunumunu yapması için sözü çalışma ekonomisi ve sosyal politika alanlarında uzmanlığıyla bilinen Prof. Dr. Meryem Koray’a bıraktılar. Koray, Türkiye’de ve Avrupa Birliği’nde iş hayatında kadına dair istatistiklerin ve değerlendirmelerin yer aldığı sunumunu katılımcılarla paylaştı.

Toplantının sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Meryem Koray’a Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Güçlü ile EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu günün anısına bir ESİAD kristali takdim edip, katılımcılara özel hazırlatılan çiçek buketlerini dağıttılar. Toplantı kokteyl ile son buldu.

Basifed türkonfed AB Bilgi Merkezi İzmir