esiad rss besleme
08
Haziran
2017

“AMERİKA’DA YATIRIM YAPMAK VE YATIRIMCI VİZESİ ALMAK”

IMG_7808 IMG_7815IMG_7856IMG_7865

7 Haziran 2017 Çarşamba günü, Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Müsteşarlığı işbirliğiyle “Amerika’da Yatırım Yapmak ve Amerika’dan Yatırımcı Vizesi Almak” konularının ele alındığı toplantımızı dernek merkezimizde gerçekleştirdik.

 Üyelerimizin yanı sıra çok sayıda iş insanının katılımı ile gerçekleşen toplantının açış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanımız Fadıl Sivri yaptı. Ardından, ABD Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı Ticaret Ataşesi Neil Pickett ABD’nin yatırımcılara sağladığı destek ve avantajları bir sunumla katılımcılara anlattı. ABD Başkonsolosluğu Vize Bölümü Vize Ataşesi Joe Yackley ve Vize Asistanı Sanem Sevinç “Yatırımcı Vizesi” konusunda paylaşımda bulundular. Kısa bir kahve molasının ardından, ABD’de daha önce yatırım yapmış olan Erbakır Elektrolitik Bakır Mamulleri A.Ş. Genel Müdürü Macit Taşkın, yaşadıkları deneyimi aktardı. Toplantının son kısmında ise soru-cevap ile teke tek görüşmeler oldu.

 Yönetim Kurulu Başkanımız Fadıl Sivri, ABD Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı Ticaret Ataşesi Neil Pickett’a ve ABD Başkonsolosluğu Vize Bölümü Ataşesi Joe Yackley’e günün anısına birer ESİAD kristali takdim etti.

Basifed türkonfed AB Bilgi Merkezi İzmir