esiad rss besleme
09
Ekim
2015

İZMİR AVRUPA GENÇLİK FORUMU

İZMİR AVRUPA GENÇLİK FORUMU

22-24 Ekim tarihlerinde, İzmir’de, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından mülteci olmak, kimlik ve haklar temalı Avrupa Gençlik Forumu düzenlenecektir.

İlk gün gerçekleştirilecek Çoksesli Koro Eğitimi ve Drama eğitimi katılımcılar arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İkinci gün Temel Haklar, Göç Olgusu ve Mültecilerin Entegrasyonu, AB Bakış Açısıyla Mülteci Krizi gibi konularda avukat, akademisyen ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yapacağı sunumlar ve interaktif atölye çalışmaları sonrasında, son gün mültecilerden temsilciler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, akademisyenler ve sosyologların katılımı ve profesyonel moderatör eşliğinde 21 ilden 120 öğrencinin şekillendireceği bir tartışma ortamı oluşturulacaktır. Türkiye ve Dünya’nın en güncel sorunlarından biri olan Mülteci Krizinin tartışılması ve bu konudaki AB politikalarının  aktarılması için planlanan ücretsiz bu etkinliğe sizi de davet etmek istiyoruz.

Başvurular arasından İzmir’den seçilecek 6 öğrenci, Türkiye’nin 21 farklı ilinden gelen üniversite öğrencileriyle gerçekleştirilecek olan foruma katılmak isteyen üniversite öğrencilerinin, ekteki başvuru formunu doldurarak en geç 15 Ekim 2015 Perşembe günü mesai bitimine kadar, esiad@esiad.org.tr adresine göndermesi gerekmektedir.

gençlik forumu örnek başvuru formu

Basifed türkonfed AB Bilgi Merkezi İzmir