esiad rss besleme
20
Eylül
2013

AVRUPA BİRLİĞİ TÜRKİYE VE DENEYİM PAYLAŞIM GÜNLERİ: SAĞLIK TURİZMİ

DSCF3105

ESİAD İzmir Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, kuruluşunun 17. yıldönümünde, 19 Eylül 2013 Perşembe günü, İzmir Swissotel Grand Efes 1 Salonu’nda, “Avrupa Birliği Türkiye Deneyim Paylaşım Günleri: Sağlık Turizmi” konulu toplantıyı gerçekleştirdi.

İzmir’in yanı sıra Afyonkarahisar ve Kütahya’dan da davetlilerin olduğu, konuk konuşmacıları; Prof. Dr. Melih Bulut, (Hisar Intercontinental Hospital Yönetim Danışmanı) Uzm. Dr. Ayşe Turan, (Avrupa Topluluğu Uzmanı) Turabi Çelebi (Balçova Termal Genel Müdürü) ve Selim Amato’dan (ESİAD Üyesi, Özel Gazi Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi) oluştu.

 Toplantının açılış konuşmasını ESİAD Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yaşar Tınar yaptıktan sonra sözü Moderatör Gürman Kızıltan’a (İzmir Kent Konseyi Başkanı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Önceki Dönem Müsteşar Yardımcısı) bıraktı. Toplantıda bölgenin ve İzmir’in “Sağlık Turizmi” açısından önemi ve ülke ekonomisine katkıları vurgulanırken, Avrupa Birliği üyesi ülke örnekleriyle kıyaslamalar yapıldı, mevzuat konularına değinildi.

Basifed türkonfed AB Bilgi Merkezi İzmir